Účinek těchto látek je směrován na pohlavní ústrojí a centrální nervový systém. Jeho základem je použití adaptogenních látek, které tlumí negativní efekt stresových faktorů a celkový průběh obecného adaptačního syndromu; průběh stresu velmi významně ovlivňuje libido.

Některé z látek zvýšení libida různými účinky: androgenními, zlepšení metabolismu v gonádách, zásahem do krevní cirkulace (podporou vzniku oxidu dusnatého, který má určité vasodilatační vlastnosti) a antioxidačním působením, projevujícím se zároveň na úrovni mozku a zlepšující jeho metabolismus.



U přítomných saponinů byl pozorován využitelný libido-stimulační účinek, lignany mají příznivý hemorheologický účinek a zlepšují metabolismus organismu, což zpravidla přivodí příznivý pocit (well-being). Do této oblasti zasahuje účinek některých vitaminů, projevuje se zde antioxidační a reparační účinek na epitely zárodečných tkání; k tomuto účinku přispívá zinek a selen, které jsou známy velmi příznivým účinkem na testech na prostatu.

Komplex přítomných látek obsahuje složku, zvyšující vstřebatelnost a využitelnost obsahových látek rostlin a vitaminů, která působí zároveň afrodisiakálně.